PODMENU SRUBY:
Technologie
Výběr kulatiny
Konstr. detaily
Obsah dodávky
Doba výstavby
Izolace
Nátěry
Realizov. sruby
Projekty srubů
KONSTRUKČNÍ DETAILY

Na co je důležité při návrhu domu myslet a co je zároveň nezbytné pro zachování dlouhé životnosti?

  1. Funkčním detailem jsou zakryté terasy, které fungují podobně jako přesah střechy Základová deska by měla být min. 25 cm  nad upraveným terénem (větší výška je lepší), zabráníte tak ostřiku spodní části stavby dešťovou vodou.
  2. Jedním z nejdůležitějších ochranných prvků srubových a roubených staveb je dostatečný přesah střechy, který chrání srubové stěny před působením povětrnosti a ultrafialového záření. Všechny dřevěné části domu by měli být zakryty pod střešní okapovou čárou a zde platí, čím větší přesah tím lepší ochrana.
  3. Důležitost klademe na součást střechy jako jsou okapy a svody, které jednak odvádějí dešťovou vodu směrem od stavby, jednak zabraňují ostřiku spodních klád odrazem vody od země
  4. Funkčním detailem jsou zakryté terasy, které fungují podobně jako přesah střechy.
  5. Mezi další patří správně navržené a instalované oplechování, a to jak pod první prahovou kládou, tak ve styku mezi vrchem srubové stěny a rámovou štítovou stěnou, která zabrání pronikání vody do těchto spojů. Zároveň je třeba počítat s dostatečnou rezervou na sesedání u výplní otvorů.
  6. Oplechování okolo komína a ventilačních vývodů, které prochází střechou, musí být nainstalováno tak, aby umožnilo sedání srubových stěn.
  7. Důležitým kritériem je ventilace domu, především sklepní prostory a neobydlená podstřeší. Cílem větrání je odvod nadbytečné vlhkosti a zabránění kondenzaci vodní páry. Zvláště vhodná je průběžná kontrola interiérového klimatu, která Vám následně napomáhá zabránit kondenzaci vodní páry na studených plochách venkovního pláště.


Nabízíme k rezervaci ještě 1 volné místo ve výrobní kapacitě pro letošní rok.
Vyhotovujeme studie a projekty na sruby, roubenky, sloupové konstrukce...
Práce pro výrobu srubů a roubenek hledáme tesaře a pomocníky...

Aktualitydalší aktuality | Emailzasílání aktualit

Kontakt: ROUBENKY A SRUBY WALTER s.r.o., tel.: 777 312 547, Email info@sruby-roubenky.cz